1970. SERIJA 7000 -„HOMEPLATE”
Predstavljen 1970. godine, prvi Tudorov kronograf nosio je naziv Oysterdate te je odmah postao povezan s mehaničkim sportskim satovima. Opremljen je mehaničkim kronografskim kalibrom s ručnim navijanjem Valjoux 7734.
Kućište je bilo proporcionalno, a dizajn oštar i muževan. Dizajn brojčanika bio je neobičan budući da su na prve tri reference dolazili u dvije verzije, sivoj i crnoj. Ti brojčanici bili su i neobično oslikani svjetlećim oznakama sati petokrakog oblika, što im je donijelo nadimak „Home plate“, koji se odnosio na bazu na bejzbol terenu.
1971. SERIJA 7100 – “MONTE CARLO”
Druga generacijaTudorovih kronografa predstavljena je 1971. i u katalogu branda nalazila se do 1977. Među ljubiteljima satova nazvana je „Monte Carlo“, zahvaljujući brojčanicima u stilu ruletskog kotača. Kronografi serije 7100 zadržali su isto kućište kakvo su imali njihovi prethodnici, baš kao i duh njihovih brojčanika, ali se mehanizam promijenio. U toj kolekciji predstavljena je i nova kombinacija boja – Tudorova karakteristična plava, s plavim i sivim brojčanikom i dvije vrste odgovarajućeg plavog okvira.
1976. SERIJE 9400 i 79100 – “AUTOMATIC”
Tudor je 1976. predstavio novu obitelj satova koji su donijeli pravu malu revoluciju za brend. Novi modeli Prince Oysterdate bili su prvi Tudor kronografi koji su bili opremljeni samonavijajućim mehanizmom.
Kućište zadržava karakteristične značajke prethodnika, ali zbog rotora automatskog mehanizma postaje deblje, stekavši među kolekcionarima nadimak „Big Block“ („Veliki blok”). Naziv „Big Block” zadržao se do 1989., kad je predstavljena sljedeća serija 79100, koja je doživjela minimalne izmjene.
1995. SERIJA 79200 – „SAPPHIRE”
S predstavljanjem serije 79200, estetika Prince Oysterdate kronografa 1995. je suptilno, ali ipak značajno dorađena. Kućište je postalo profinjenije i zaobljenije zadržavajući svoju prepoznatljivu siluetu.
U sljedećim godinama nekoliko značajnih promjena obilježilo je dizajn četvrte generacije, uključujući predstavljanje safirnog kristala (po kojem je serija i dobila nadimak), kao i konfiguracije od zlata i čelika i kožni remen. Mehanizam je ostao Valjoux 7750, ali u značajno poboljšanoj verziji, osobito s estetskog stajališta.
2010. POVRATAK „HOMEPLATEA”
Da obilježi 40. obljetnicu svog prvog kronografa brand je predstavio Heritage Chrono. Taj sat odlikuje se modernim dizajnom istovremeno zadržavajući karakteristične estetske elemente čuvenog modela 7033 (prototipa iz 1970. s gradacijskim rotirajućim prstenom), spajajući ih s brojnim suptilnim, jedinstvenim detaljima kao što su sjajno polirani kutevi lugova, polirani štitnici navijajuće krunice te nazubljeni rotirajući prsten i potiskivači kronografa.
U 2013. godini predstavljena je njegova nova verzija, Heritage Chrono Blue, s naglašenim plavim brojčanikom. Osim boje, taj novi model imao je i brojčanik inspiriran Tudorovim Monte Carlo kronografima. Mehanizam koji je pokretao te modele bio je kalibar 2892 s dodatnim kronografskim modulom, prihvaćajući princip brojača minuta sa 45-minutnim gradacijama i datumom na 6 sati.
2013. FASTRIDER I USAVRŠAVANJE KERAMIKE
Tudor je 2013. iznenadio svijet urarstva predstavljanjem modela Fastrider Black Shield, atraktivnog, sportskog mat crnog kronografa koji je odskakao od tradicionalne estetike branda. Njegovo visokotehnološko keramičko kućište odražavalo je njegovu tehnološku snagu i performanse.
Prvotno dostupan u crnoj verziji s oznakama sati u crvenoj ili brončanoj boji, imao je i verziju s visokim kontrastom, crnu s bijelim oznakama sati. Samonavijajući mehanički mehanizam bio je kalibar 7753 s cam kronografskim sustavom i datumom na 4:30. Model je stizao s remenom od matirane crne kože s bijelim šavovima ili crne gume.
2017. MANUFAKTURNI KALIBAR ZA BLACK BAY CHRONO
Od 1970., kad je predstavljen prvi Tudorov kronograf, brand je proizvodio satove koji su usko povezani sa svijetom motosporta, a 2017. odvažno je spojeno vodeno nasljeđe Black Bay obitelji s funkcijama kronografa koji je vladao trkaćim stazama.
Rezultat je bio Black Bay Chrono, kronograf jedinstvenog dizajna i vrhunskih performansi, kojeg je pokretao manufakturni kronografski kalibar MT5813 sa silicijskom balansnom oprugom, 70 satni rezerve snaga i COSC certifikatom. U godini u kojoj je predstavljen dobio je nagradu Grand Prix d’Horlogerie za najbolji sat ispod 8.000 švicarskih franaka.
2019. PREPOZNATLJIVI KRONOGRAF U S&G VERZIJI
Na sajmu Baselworld Tudor je 2019, predstavio elegantno izdanje prepoznatljivog Black Bay Chrono modela.
S&G je kratica od „Steel & Gold” (čelik i zlato), čime su označeni materijali u kojima dolazi. Sa 41-milimetarskim kućištem ističe se i po crnom brojčaniku i istaknutim podbrojčanicima u zlatnoj boji. Taj zanimljivi kronograf dolazi na narukvici u čeliku i zlatu ili smeđem kožnom remenu.
Detaljnu ponudu Tudor satova provjerite u butiku u ulici Frane Petrića 7, Zagreb te na stranicama zastupnika Mamić 1970